Форма входу

Категорії розділу

Мої статті [7]

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 96

Друзі сайту








Вітаю Вас Гість | RS

«Чого б ти не навчався, ти навчаєшся для себе »

                                                               Петровій         
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Т.Кампанелла.»Місто Сонця».

Ця книга - найвидатніший добуток  Томазо Кампанелли. Вона створена, безсумнівно, під впливом "Утопії" Томаса Мора. У ній йдеться про місто, розташоване на горі і яке поділялося на сім поясів, або кіл. У кожному з них були зручні приміщення для житла, роботи, відпочинку. Передбачено й оборонні спорудження: вали, бастіони. Головним правителем серед жителів міста вважався першосвященник - Сонце. Він вирішує всі мирські і духовні питання. У нього є три помічники: Могутність, Мудрість і Любов. Перший займається справами миру і війни, другий - мистецтвом, будівельною справою, науками і відповідними їм установами і навчальними закладами. Любов піклується про продовження роду, виховання немовлят. Медицина, аптечна справа, усе сільське господарство теж у її веденні. Третій помічник також керує тими посадовими особами, яким довірене харчування та одяг. У державі Кампанелли встановлена рівність чоловіка і жінки.


В " Місті Сонця " він показує, як це неробство і лінива зманіженість призводять до втрати людської подоби, вказує на всю фальшивість " благородного походження " , оманливу знатність роду ". Власники Неаполя і всієї країни тримають величезну кількість людей у рабстві і жебрацькому стані. Такі поряд ки, вказує Кампанелла, ведуть до падіння землеробства, ремесла і військової справи. Замість цього несправедливого устрою Кампанелла пропонує новий, заснований на соціалістичних принципах устрій.

 

План.

  1. Мандрівник під час своїх пригод потрапляє в невідому країну.
  2. Знаходження суспільних порядків, які уявляються мандрівнику бездоганними.
  3. Зовнішній вигляд міста.( нагадує італійське місто-державу, оточену стінами і розташовану на одному пагорбі, простора площа, а на ній – храм, войовничі сусіди сонячного міста, чотирьох держав, розміщених на тому ж острові).
  4. Порядки в місці Сонця:

взаємовідносини між чоловіком і жінкою (рівність);

здорова праця;

відпочинок;

вимог гігієни і вживання якісної їжі.

  1. Дітонародження.
  2. Виховання дітей(піклування держави про освіту, навчання проводиться під час прогулянок, коли діти роздивляються малюнки на мурах міста, на яких зображене каміння, мінерали і метали, моря й ріки, всі види дерев і трав, риб і птахів, математичних фігур та куточків землі тощо)
  3. Землеробство.( вони йдуть на цю роботу, як на свято, співаючи пісень і виставляючи знамена, мають чудо-машини, які їм допомагають)
  4. Політичний устрій Міста Сонця (одна частина суспільства займається фізичною працею, ментальні функції ,тобто організація виробництва, наукове й виробниче керівництво суспільством цілком передані в руки особливої групи соляріїв, посадові особи змінюються за бажанням народу, на чолі общини стоїтьверховний правитель, він же першосвященник, його всі називають "Сонце", або "Метафізик"."Він має найвищу владу як у світських, так і в духовних справах, його помічниками є три співправителя)
  5. Роль освіти, ерудованості у справі державного керування.
  6. Об’єднання церковної й політичної влади.
Категорія: Мої статті | Додав: b-g (19.06.2011)
Переглядів: 10322 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024